• Nové

Fermentosaurus - komplet

3 900,00 Kč
S DPH
3 223,14 Kč bez DPH

Kvasná PET nádoba. Objem 35L.

Hmotnost 5Kg

Výška 67cm, šířka 38cm, hloubka 38cm

Počet
Skladem

 

Bezpečnost

 

Na včasné doručení dohlížíme!

 

Chcete vyměnit zakoupené zboží? Žádný problém!

Fermentasaurus je první cylidrokónická fermentační nádoba na světě, která je určená až na pracovní tlak 2,4 barů. Tento australský výrobek mění způsob výroby domácího piva a výrazně zjednodušuje proces kvašení ve srovnání s klasickým dozráváním piva v lahvích a sudech.

Průlom v tomto novém designu je především v tom, že můžete konečně přirozeně nechat zrát vaše pivo ve stejné nádobě jako je ta pro hlavní primární fermentaci a stáčet je pak přímo do skleněných lahví. Není zapotřebí nechat dokvašovat pivo externě v sudech nebo v lahvích.

Fermentasaurus má stejné možnosti jako tlakové nerezové cylindrokónické tanky. Ušetřete Váš čas a vyrábějte pivo efektivně ! S volitelnou tlakovou soupravou (viz příslušenství) můžete natlakovat nádobu až na 2,4 baru, abyste mohli nechat karbonizovat a stáčet pivo přímo z fermentační nádoby – podobně jako je tomu u sudů z nerezavějící oceli! Alternativně můžete pivo přetlačit pod tlakem přímo do nerezových sudů, přičemž prakticky žádné pivo není v kontaktu s kyslíkem.

Kvasinky můžete vidět v akci, jelikož je Fermentasaurus křišťálově průhledný. Můžete odpouštět použité kvasnice z kuželovitého dna a vyčistit tak vaše pivo, aniž byste museli přečerpávat pivo do jiné nádoby. V minulosti čištění piva od kvasnic znamenalo přemísťování z jednoho fermentoru do druhého, což zvyšovalo riziko infekce a oxidace piva. Neztrácejte čas a nechte Vaše pivo bez rizika, že se něco nepodaří. Nyní můžete nechat kvasit, čistit i nechat zrát pivo v jediné nádobě.

Fermentasaurus (starter kit) je dodáván s nádobkou na sběr kvasnic o objemu 500 ml, která je také rovněž natlakovatelná. Nádobka na sběr kvasnic je ideální pro všechny vařiče piva, protože můžete ušetřit kvasnice z jedné várky a použít je v příštím várce.

Fermentasaurus je vybaven hygienickým klapkovým ventilem s nerezovým vstupem. Tento klapkový ventil byl navržen tak, aby při použití Fermentasauru nemoho dojít k infikování piva. Mnoho dalších fermentorů na trhu používá kulové kohouty, které jsou obtížně dezinfikovatelné, jelikož obsahují malé dutiny, které se plní kapalinou a téměř je nelze dokonale vyčistit bez demontáže.

10 ks