Fermentosaurus - komplet

SKU:
Skladem

Kvasná PET nádoba. Objem 35L.

Hmotnost 5Kg

Výška 67cm, šířka 38cm, hloubka 38cm

3 900,00 Kč
S DPH
3 223,14 Kč bez DPH
do 7 dnů

Fermentasaurus je první cylidrokónická fermentační nádoba na světě, která je určená až na pracovní tlak 2,4 barů. Tento australský výrobek mění způsob výroby domácího piva a výrazně zjednodušuje proces kvašení ve srovnání s klasickým dozráváním piva v lahvích a sudech.

Průlom v tomto novém designu je především v tom, že můžete konečně přirozeně nechat zrát vaše pivo ve stejné nádobě jako je ta pro hlavní primární fermentaci a stáčet je pak přímo do skleněných lahví. Není zapotřebí nechat dokvašovat pivo externě v sudech nebo v lahvích.

Fermentasaurus má stejné možnosti jako tlakové nerezové cylindrokónické tanky. Ušetřete Váš čas a vyrábějte pivo efektivně ! S volitelnou tlakovou soupravou (viz příslušenství) můžete natlakovat nádobu až na 2,4 baru, abyste mohli nechat karbonizovat a stáčet pivo přímo z fermentační nádoby – podobně jako je tomu u sudů z nerezavějící oceli! Alternativně můžete pivo přetlačit pod tlakem přímo do nerezových sudů, přičemž prakticky žádné pivo není v kontaktu s kyslíkem.

Kvasinky můžete vidět v akci, jelikož je Fermentasaurus křišťálově průhledný. Můžete odpouštět použité kvasnice z kuželovitého dna a vyčistit tak vaše pivo, aniž byste museli přečerpávat pivo do jiné nádoby. V minulosti čištění piva od kvasnic znamenalo přemísťování z jednoho fermentoru do druhého, což zvyšovalo riziko infekce a oxidace piva. Neztrácejte čas a nechte Vaše pivo bez rizika, že se něco nepodaří. Nyní můžete nechat kvasit, čistit i nechat zrát pivo v jediné nádobě.

Fermentasaurus (starter kit) je dodáván s nádobkou na sběr kvasnic o objemu 500 ml, která je také rovněž natlakovatelná. Nádobka na sběr kvasnic je ideální pro všechny vařiče piva, protože můžete ušetřit kvasnice z jedné várky a použít je v příštím várce.

Fermentasaurus je vybaven hygienickým klapkovým ventilem s nerezovým vstupem. Tento klapkový ventil byl navržen tak, aby při použití Fermentasauru nemoho dojít k infikování piva. Mnoho dalších fermentorů na trhu používá kulové kohouty, které jsou obtížně dezinfikovatelné, jelikož obsahují malé dutiny, které se plní kapalinou a téměř je nelze dokonale vyčistit bez demontáže.

10 ks

Specifické reference

Pro přidání recenze se musíte přihlásit

check Produkt se přidat na porovanání