Betonový tank 500 l - ConSystem vejce

SKU:
Skladem

Betonové vejce o objemu 500 l, vnější povrch čistě přírodní beton, uvnitř ošetřeno speciální paropropustnou vrstvou umožňující mikrooxidaci vín. Objem 500 l, Rozměry šířka 1130mm, výška 1700mm, hmotnost 1,2t. 

Víko, 2x výpust, 2x ventil (klapka 55mm), stavitelné nerezové nožičky, degustační ventil, vnitřní nátěr umožňující mikrooxidaci

89 000,00 Kč
S DPH
73 553,72 Kč bez DPH
do 8 dnů

Zpět k přírodě – blíže ke kořenům

Velká francouzská a italská vinařství používají nádoby z „cementu“ již po mnoho let. Ve výzkumném centru na Korsice zkoumali v letech 2012-2014 vliv materiálu a tvaru nádoby na víno. Při ochutnávání vína vyrobeného v betonovém vejci byla chuť méně ostrá, širší a mohutná. Tyto výsledky korespondují s výzkumem z roku 2009, kdy bylo zjištěno, že jablečno-mléčná fermentace se spouští snadněji v betonovém vejci.

Při degustaci získalo bílé víno vyrobené v betonovém vejci to nejlepší celkové hodnocení, bylo i nejvyváženější. Předčilo vína z amfory i z nerezu.

Stejně tak červená vína z betonového vejce byla hodnocena odborníky jako výborná. Hodnotitelé konstatovali více tónů sušeného ovoce, černého ovoce, širokost a mohutnost vína. Svíravost byla méně přítomna a to zejména po 4,5 měsících zrání.

Věříme, že vína z našich nádob potěší každého milovníka vín.

10 ks

Specifické reference

Pro přidání recenze se musíte přihlásit

check Produkt se přidat na porovanání